İşe Yarar 5 Telefon Uygulaması

Android veya iOS fark etmeksizin hemen her telefonda indirip kullanabileceğiniz telefon uygulamaları hayatı kolaylaştırıyor, eğlenceli hale getiriyor. İşte size birkaç öneri;

Fotoğraf Uygulaması: Snapseed

Çektiğiniz fotoğrafların en – boy oranını ayarlamak, ışık ayarlarını değiştirmek, minik rötuşlar yapmak, fotoğrafa eğlenceli mesajlar yazmak, belli bir noktayı odaklaştırmak veya flu hale getirmek gibi birçok işlemi yapabileceğiniz en güzel ve kaliteli uygulamalardan biri snapseed. Kullanıcılardan da büyük oranda olumlu yorum alan uygulama, milyonlarca insan tarafından aktif kullanılıyor.

Müzikten Vazgeçemeyenlere: Spotify

Sotify, son yılların en popüler uygulaması. Dünya genelinde milyonlarca insana hitap ediyor. İçerisinde yerel, etnik, özgün, pop, caz gibi tüm müzik türlerine ait şarkılar, albümler yer alıyor. Cüzi bir miktar ödeyerek abone olunan uygulama sayesinde dünyanın tüm şarkıcılarını yerli – yabancı ayırmadan dinleyebilir, kendinize özel listeler oluşturabilir ve bu listeyi başkalarıyla paylaşabilir, başka kişilerin müzik listelerini takip edebilirsiniz. Uygulamanın sade tasarımı pratik bir kullanım sağlıyor.

Yemek Uygulaması: Nefis Yemek tarifleri

Nefis yemek tarifleri isimli uygulama sayesinde Türkiye’nin her noktasından insanın ve uygulama editörlerinin paylaştığı birbirinden güzel yemek, tatlı tariflerine ulaşabilirsiniz. En basit tariflerden özel tariflere kadar midenize, yemek kültürünüze uygun tarifler bulabilir, farklı kültürlere ait yemek ve tatlıları yapılışlarıyla birlikte inceleyebilirsiniz.

Uyku Uygulamaları

Uykusuzluk çeken, uykuya zor dalanlar için geliştirilmiş birçok uyku uygulaması var. Özellikle size bir uygulama önermiyoruz çünkü her uygulamada farklı yöntemler var. Birçoğunda sakinleştirici müzik, doğadan kaydedilmiş; okyanus, fırtına, rüzgâr, dalga, deniz, şelale gibi farklı sesler bulunuyor. Uykusuzluk yaşayan kişiler uyurken başucunda bu müzikleri dinlediğinde birkaç gün içerisinde fayda gördüğünü belirtiyor.

Yabancı Dil Uygulaması: Google Translate

Yabancı dil gün içerisinde ihtiyaç duyduğumuz bir şey. Dil bilmeyenler için ne yazık ki iletişim veya yazışmalar zorlaşıyor. Ancak Google translate uygulaması ile karşınıza çıkan bilmediğiniz kelimeleri çevirebilir veya basit bir iletişim kurabilirsiniz. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde Google çeviri uygulaması çözüm olabiliyor. İngilizce başta olmak üzere birçok dili çevirebilirsiniz.

Bonus Eğlence Uygulaması: Kelimelik

Kelimelik isimli oyunda, kullanıcılar gerçek kişilerle aktif oyun oynuyor. Oyunda amaç kullanıcılara verilen harflerden anlamlı kelimeler yazmak. Her kelime bir diğer kelimenin herhangi bir harfi ile bağlantılı olmak zorunda. Oldukça eğlenceli olan oyun aynı zamanda kelime dağarcığını arttıran, gelişimi destekleyen bir oyun.